OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

Çocukların zihin gelişimi önemli oranda 0-6 yaş aralığında tamamlandığından bu dönem eğitim açısından oldukça önemlidir. Bu dönemde verilen eğitimler ilerleyen yaşlarında onlara oldukça yardımcı olacaktır.

Yaşamın ilk yılları olan 0-6 yaş arasındaki dönem okul öncesi dönemdir. Yetişkin bir insanda gözlemlenen kişilik özelliklerinin temeli 0-6 yaş dönemde atılmakta, zihin gelişiminin önemli bir bölümü de bu yaşta tamamlanmaktadır. Bu dönemde alınan eğitimin ve geçirilen deneyimlerin daha sonraki yaşlarda öğrenme yeteneği, akademik başarı ve yeteneklerinin gelişmesinde önemli etkileri vardır.

Ücretsiz Bakım Hizmeti: Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun hizmet felsefesi doğrultusunda, koruyucu ve önleyici bir hizmet modeli olarak geliştirilen "Ücretsiz Bakım Hizmeti" ile ekonomik güçlük içinde bulunan ailelerin çocuklarına Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri Yönetmeliği doğrultusunda ücretsiz bakım ve eğitim hizmeti verilmektedir. Özel kreş ve gündüz bakımevlerinde toplam 877 çocuk ücretsiz bakım hizmetinden yararlanmaktadır.

Detaylı bilgi için:

Kreş ve gündüz bakım evleri
Çocuk ve Gençlik Merkezleri
Yetiştirme Yurtları
Sevgi Evleri/Çocuk Evleri
Çocuk Yuvaları

»  Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Eğitimin Önemi
Anaokulları
Özel Eğitim

Kategori: Eğitim / Okul Öncesi Eğitimin Önemi


Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:


Yorum: