AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU

Açık İlköğretim Okulları ile ilgili Sınav Sonuçları, Öğrenci Girişi, Sınav Yerleri ve Başvuru Büroları gibi bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Dersler ve başvuru tarihleri de açıklanmaktadır.

Açık İlköğretim Okulları 6-8. sınıf düzeylerini içermektedır. İlköğretim okullarındaki eğitim programı uygulanır. Öğretim, her bir sınıf için bir ders yılıdır. Bir ders yılı iki dönemden oluşur. Her dönem sonunda girilen sınavların not ortalaması yıl sonu notunu belirler. Açık ilköğretim öğrencileri yıl sonunda başarısız oldukları dersler için not yükseltme sınavına girmektedirler.

Açık İlköğretim Okuluna başvuru koşulları, sınıflara göre hangi derslerin yer aldığı, eğitim öğretimin nasıl yürütüldüğü, yeni kayıt, intibak, kayıt yenileme işlemleri, yapılacak sınavlara ve sınav sonuçlarının değerlendirmesine ilişkin bilgiler, öğrencilere verilen belgeler, ilgili öğretim yılına ilişkin çalışma takvimi, sınav merkezleri ve bürolarına ilişkin bilgileri aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Konular: Açık İlköğretim sınav sonuçları, Açık İlköğretim öğrenci girişi, Açık İlköğretim sınav tarihleri, Açık İlköğretim sınav yerleri ve Açık İlköğretim dersleri ve ders kitapları açıklanmaktadır.

İlgili Bağlantılar:
Açık İlköğretim Sınav Sonuçları
Açık İlköğretim Öğrenci Girişi
Açık İlköğretim Sınav Yerleri
Açık İlköğretim Başvuru Büroları
Açık İlköğretim Sınav Tarihleri
Açık İlköğretim Başvuru Tarihleri
Açık İlköğretim Dersleri

»  Açık Öğretim

Açık İlköğretim Okulu
Açık Öğretim Lisesi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu

Kategori: Eğitim > Açık İlköğretim Okulu