AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ

Açık Öğretim Lisesi Nedir?

Açık Öğretim Lisesinde ders geçme ve kredi sistemi uygulanır. Program; ortak, alan ve seçmeli derslerden, öğretim yılı ise birbirinden bağımsız iki dönemden oluşur. Öğrenciler, yapılan sınavlarda, başarılı oldukları derslerin kredisini kazanırlar.

Açık Öğretim Lisesinde 2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren 4 yıllık eğitim sistemine geçilmiştir. Açık Öğretim Lisesi'ne 2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren kayıt yaptıran tüm ortaokul, İlköğretim okulu diplomasına sahip öğrenciler 4 yıl (8 dönem) okuyup, gerekli diğer mezuniyet şartlarını tamamladıklarında mezuniyet aşamasına geçerler.

Kayıt işlemleri il ve ilçelerde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, derslerin listeleri ve program ile ilgili diğer bilgiler aşağıda verilmiştir.

Konular: Açık öğretim lisesi sınav sonuçları, açık öğretim lisesi öğrenci girişi, açık öğretim lisesi sınav tarihleri, açık öğretim lisesi sınav yerleri, açık öğretim lisesi başvuru tarihleri bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar:
Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Girişi
Açık Öğretim Lisesi Sınav Yerleri
Açık Öğretim Lisesi Başvuru Büroları
Açık Öğretim Lisesi Dersleri
Açık Öğretim Lisesi Kitapları

»  Açık Öğretim

Açık İlköğretim Okulu
Açık Öğretim Lisesi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu

 

 

Kategori: Eğitim / Açık Öğretim Lisesi