Ağız ve Diş Bakımı, İmplant

Ağız, diş bakımı ve implant ile ilgili bilgiler aşağıda yer almıştır:

Tüm sağlık konularında olduğu gibi diş hastalıklarında da tedaviden çok koruyucu önlemlere ağırlık verilmesi gerekliliği genel kabul görmektedir. Toplumun anne adayından başlayarak, gebelik döneminde annenin ve bebeğin ergenlik dönemi dâhil düzenli diş hekimi kontrolleri, eğitim ve koruyucu sağlık hizmetleri yoluyla ağız ve diş sağlığı bilgilerinin arttırılması, doğru tutum ve davranış alışkanlıklarının oluşturulması sağlanarak hastalıkların yaygınlığı ve şiddeti azaltılabilir. Böylece tedavi edici diş hekimliğine başlama yaşı yükseltilerek bireylerin yaşam kalitesi arttırılabilir.

Bütün hastalıklarda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemlerde de erken tanı konulup tedavi edilirse başarılı olma şansı artar. Çocukluk dönemi sağlık alışkanlıklarının geliştirilmesi için uygun bir dönemdir. Sağlıklı bilgi, tutum ve davranışlarını geliştiren çocuklar çevrelerindeki bireyler için de eğitici olabilirler.

Bu bağlamda ağız ve diş sağlığını korumak, diş çürükleri ve dişeti hastalıklarından korunmak ve yaygınlığını azaltmak, küçük yaşlarda edinilen diş fırçalama alışkanlığı ile mümkündür. Düzenli diş fırçalama, doğru beslenme, koruyucu diş tedavi uygulamaları ve düzenli diş hekim kontrolü ağız diş sağlığının temelini oluşturmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığında Adım Adım
Çocuklarda Diş Sağlığı
Çürük Tedavisi
Sağlık Bakanlığı Tarafından Yürütülen Ağız Ve Diş Sağlığı Hizmetleri

» Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Bakımı
Ağız ve Diş Sağlığının Önemi
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri


Konular: Ağız ve Diş bakımı, Ağız ve Diş Sağlığı, İmplant, Diş Doktorları, Diş Hekimi, implant merkezleri, Diş Doktorları Listesi ve Diş Hekimleri, İmplant Merkezleri bilgileri sayfamızda yer almaktadır.

Kategori: Sağlık / Ağız ve Diş Sağlığı, implant merkezleri / Ağız ve Diş Bakımı