Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Eğitimleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sağlanan Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Eğitimleri ile ilgili bilgiler ve bağlantılar bu sayfada anlatılmaktadır.

Karayolu taşımacılığı faaliyetinde bulunan/bulunacak sürücüler ile taşımacı şirketlerin orta düzey ve üst düzey yöneticilerinin, Ulaştırma Bakanlığınca yetkilendirilen kurumlardan mesleki yeterlilik eğitimi ve bu eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olarak mesleki yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir.

Detaylı bilgiye erişim sağlamak için tıklayınız.

Duyurular:

24 Ocak 2011 den İtibaren 2011-2012 Yıllarında Uygulanacak Olan Kusurlar Tablosu Yayınlanmıştır Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 31.12.2010 Tarih ve 27802 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanmıştır. Sayısal Takografa İlişkin 2011/KUGM- 04 /Sayısal Takograf" nolu Genelge Yayınlanmıştır D4 Türü Yetki Belgesine İlişkin "2011/KUGM- 03 /YOLCU" nolu Genelge Yayınlanmıştır 25.12.2010 Mesleki Yeterlilik Sınav Sonuçları Açıklanmıştır. 2011 Yılı Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi Yayınlanmıştır Araç Muayenesine İlişkin Yeniden Değerleme Oranının Uygulanması Hakkında "2011/KUGM- 02/ Araç Muayene" nolu Genelge Yayınlanmıştır Yeniden Değerleme Oranının Uygulanmasına İlişkin "2011/KUGM- 01 /GENEL" nolu Genelge Yayınlanmıştır Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (18 Aralık 2010 tarihli ve 27789 Sayılı Resmi Gazete) Türkiye-Kırgızistan Kara Ulaştırması Karma Komisyonu Toplantısı 01-02 Aralık 2010 tarihlerinde Ankara da yapılmıştır. 62 Nolu Tebliğin Uygulanmasına Yönelik Açıklamalara İlişkin "2010-Kugm-20 Genel" nolu Genelge Yayınlanmıştır D2 ve B2 Yetki Belgeleriyle Yapılan Turizm Taşımaları İlişkin "2010-Kugm-19 Yolcu" nolu Genelge Yayınlanmıştır 1985 ve Daha Eski Model Bir Kısım Motorlu Karayolu Taşıtlarının Hurdaya Ayrılmasına İlişkin Duyuru KARAYOLU TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA EĞİTİM VERMEK AMACIYLA "MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ YETKİ BELGESİ" ALAN EĞİTİM MERKEZLERİNİN DİKKATİNE BİR KISIM MOTORLU KARAYOLU TAŞITLARININ PİYASADAN ÇEKİLMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 62) YAYINLANMIŞTIR. GEÇİCİ İHRAÇ İZNİ KAPSAMINDA YURTDIŞINA GÖNDERİLECEK TAŞITLAR İÇİN İZİN BAŞVURUSUNDA BULUNACAK FİRMALARIN DİKKATİNE Türkiye-Slovakya Kara Ulaştırması Karma Komisyonu Toplantısı

»  Diğer Eğitim Programları

Meslekî Eğitim Bilgi Merkezi
Sivil Savunma Eğitimleri
TSE Eğitim ve Sınav Programları
Halk Eğitim Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezleri
Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Eğitimleri

Kategori: Eğitim / Karayolu Taşımacılığı Mesleki Yeterlilik Eğitimleri