Katalog Tarama

Devlet kurulumları tarafından sağlanan çeşitli kurumlara ait katalog taraması yapabilirsiniz.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Katalog Tarama
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Merkez Kütüphanesi olarak hizmet vermekte olan kütüphaneye ait 20 bin yayının katalog taraması bu hizmet aracılığıyla yapılabilmekte, yayın talebi olması durumunda fotokopi veya tarama hizmeti verilmektedir.

Detaylı bilgiye erişim sağlamak için tıklayınız.

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Katalog Tarama
TBMM Kütüphanesinin Katalog Tarama hizmetine erişim sağlamak için tıklayınız.

Milli Kütüphane Yayın Arama
Milli Kütüphane Koleksiyonunda kitap, süreli yayın, kitap dışı materyal (harita, poster, müzik notası, ses kaydı, resim, afiş, taş plak vb.) ve el yazması eserler bulunmaktadır. Bu eserlere ait katalog kayıtlarına erişim sağlamak için tıklayınız.

Milli Kütüphane Makale Taraması
Makale Taraması hizmeti, Milli Kütüphane koleksiyonunda bulunan süreli yayınlardan seçilmiş makalelerin bibliyografik künyelerine ulaşmak için kullanılabilir. Makaleler bibliyografyası araştırmacılara konuları ile ilgili bilgiye ulaşmalarında yardımcı olmak amacıyla, 1952 yılından bu yana Millî Kütüphane tarafından yayınlanmaktadır. Türkiye Makaleler Bibliyografyası, Millî Kütüphane'ye gönderilen bilimsel ya da kültürel ağırlıklı dergilerden seçilmiş makalelerin künyelerini kapsar. Araştırmacılar yurt içinden ve yurt dışından makaleler bibliyografyasını etkin ve hızlı olarak tarayabilmektedir. Makale adı, yazar, yayın adı, konu ve yer numarasına göre arama yapılabilmektedir. Ayrıca kütüphaneye gelmeden online talep formu doldurularak makaleler istenebilmektedir. 1995 yılına ait fasiküllerden itibaren basılı bibliyografya formundaki veriler, internet ortamına da aktarılmıştır.

Makale taraması hizmetine erişim sağlamak için tıklayınız.

Bunun yanısıra Milli Kütüphane Başkanlığı, Türkiye'de 1923 - 1999 yılları arasında yayınlanan 4.398 süreli yayında yer alan 566.000'den fazla makalenin Bibliyografik Künyelerini araştırmacılara sunmaktadır.

Cumhuriyet Dönemi Makaleler Bibliyografyası'na erişim sağlamak için tıklayınız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Katalog Tarama
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Halk Kütüphanelerinde katalog taraması yapabileceğiniz, hangi eserin hangi kütüphanede olduğunu yada seçilecek kütüphanede hangi kitapların olduğunu öğrenebileceğiniz sorgulama sistemine erişim sağlamak için tıklayınız.

Türk Tarih Kurumu Kütüphanesi Katalog Taraması
Türk Tarih Kurumu Kütüphanesi'nde bulunan yayınları; yayın türü, eser adı, konu başlıkları, yazar adı vb. kriterlere göre arayıp bilgi alabilmek için tıklayınız.

Devlet Arşivleri Katalog Tarama
Katalog tarama servislerini kullanabilmek için ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Kayıtlı kullanıcı olmanız durumunda, burada yapmış olduğunuz katalog taraması sonucunda elde ettiğiniz bilgileri araştırma dosyanıza kayıt edebilir ve daha sonra ekleme ve çıkartmalar yapabilirsiniz. Katalog tarama sonucu elde edip araştırma dosyanıza kaydettiğiniz bilgilerin belgelerine arşivlerimize gelerek ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgiye erişim sağlamak için tıklayınız.

Eğitim Hizmetleri ile ilgili Forum servisimizden yardım ve bilgi alabilirsiniz.

Konular: TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Katalog Tarama, Milli Kütüphane Makale Taraması,

»  Kütüphaneler

Türkiye ve Dünyadaki Kütüphaneler
Katalog Tarama
Türkiye'de Süreli Yayınlar

Kategori: Eğitim / Katalog Tarama