MESLEKİ VE TEKNİK AÇIK ÖĞRETİM OKULU

Mesleki ve teknik açık öğretim okulu uzaktan eğitim veren bir sistemdir. Mesleğini ilerletmek isteyen ve yeni bir meslek edinmek isteyen vatandaşlar bu sistemden yararlanabilirler.

Bir meslek edinmek isteyen veya mesleğinde ilerlemek isteyen vatandaşlara uzaktan öğretim teknikleri ile meslek kursları ve sertifika programları açmak, eğitim sonunda sınavlarını yaparak başarılı olanlara bitirme veya yetki belgeleri verilmektedir. Bu kapsamda verilecek meslek kurslarına ilişkin; başvuru şartları, kayıt tarihleri, kursun süresi, yapılacak sınavlar, kurs sonunda verilecek belgeler ve konuyla ilgili detaylı bilgiye erişim sağlamak için tıklayınız.

MESLEKİ VE TEKNİK AÇIKÖĞRETİM OKULU'NUN TANITIMI

Bir meslek edinmek isteyen veya mesleğinde ilerlemek isteyen vatandaşlara uzaktan öğretim teknikleri ile meslek kursları ve sertifika programları açmak, eğitim sonunda sınavlarını yaparak başarılı olanlara bitirme veya yetki belgelerini vermek.

Meslekî ve Teknik Açıköğretim Okulu tarafından yapılan eğitim ve sınavlarda başarılı olan yaklaşık 70.000 kişiye Elektrik Tesisatçılığı Yetki Belgesi verilmiştir.

»  Açık Öğretim

Açık İlköğretim Okulu
Açık Öğretim Lisesi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi
Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu

Kategori: Eğitim / Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu