SGK: Borçlarını Taksitle Yeniden Yapılandıranlara Uyarı

SGK: Borçlarını Taksitle Yeniden Yapılandıranlara Uyarı
SGK'dan Borçlarını Taksitle Yeniden Yapılandıran İşverenlere ve Sigortalılara Uyarı yapıyor.Taksitle yeniden yapılandırma başvurusu yapanlara uyarılarda bulunuldu.


Sosyal güvenlik kurumu borçları için taksitle ödeme seçeneğini tercih ederek yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan işverenlere ve sigortalılara uyarılarda bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

6111 sayılı kanun uyarınca yeniden yapılandırılmış kurumumuz alacaklarına (kira alacakları hariç) ilişkin üçüncü taksit ödeme yükümlülüğü 31 Ekim 2011 tarihinde sona ereceğinden, ilk iki taksitini yasal süresi içinde tam olarak ödememiş olan borçluların (bu taksitleri yasal süresi dışında Ödemiş olsalar dahi), 2011 yılına ilişkin kalan taksitlerini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememeleri halinde, 6111 sayılı kanun uyarınca yapılmış olan yeniden yapılandırma hakkı kaybedilecektir.

Bu itibarla, ilk iki taksitini yasal süresi içinde ve tam olarak ödememiş olan borçluların, ödeme vadesi 31 Ekim 2011 tarihinde sona eren üçüncü taksitleri ile 2 Ocak 2012 tarihinde sona eren dördüncü taksitlerini mutlaka yasal süresi içinde ve tam olarak ödemeleri gerekmektedir.

İşverenlerimize ve sigortalılarımıza önemle duyurulur.Kategori: Haberler/Duyurular