Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıt Dışı Mücadeleye devam ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıt Dışı Mücadeleye devam ediyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü denetimlerine devam ediyor. Kurum, son 2 ayda 90 sauna ve masaj salonunu takibe aldı.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü denetimlerine devam ediyor. Kurum, son 2 ayda 90 sauna ve masaj salonunu takibe aldı. Denetlemeler sonucunda 124 kişinin sigortasız olarak çalıştırıldığı belirlendi.

SGK Ankara il Müdürü Ali Pekten, konuya dair yaptığı açıklamada kayıt dışı işçi çalıştıran işverenlerin, çalışanların primlerini yatırmayarak haksız gelir elde ettiklerini belirtti. Pekten; sigortası yatırılmayan çalışanların SGK'nın sağlık yardımlarından yararlanamayacağını aktarırken; çalışanların da bu konuda dikkatli olması ve sigorta primlerinin düzenli yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmeleri gerektiğine dikkat çekti. Sigorta primleri yatırılmayan çalışanların ALO 170 Çağrı Merkezini arayarak veya sosyal güvenlik merkezlerimize dilekçe ile müracaat ederek şikâyetlerini bildirmelerinin yeterli olduğunu belirten Pekten, primlerini düzenli olarak yatıran işverenlere de teşekkür etti.Kategori: Haberler/Duyurular