Vanda Okullar Kapandı

Vanda Okullar Kapandı
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, '5 Aralık tarihine kadar okulların açılışını tehir ediyoruz, sadece Van'da, İl düzeyinde okullarımızı geç açacağız.


Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer,

NTV'nin canlı yayınına telefonla katıldı. Van'da 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından okulların hasar tespitinin tamamlanıp tamamlanmadığının sorulması üzerine Bakan Dinçer, şunları söyledi: ''Erciş'te meydana gelen depremden sonra biz okullarımızın tamamını gözden geçirmiştik zaten.

Van Merkez, Muradiye ve Erciş'te toplam 459 civarında okulumuz vardı. Onlardan sadece bir tanesi yıkılmıştı, ama yaptığımız tespitlerde toplam 20 okulumuzda eğitim yapılması çok doğru görülmemişti. Bu vesileyle biz diğer geri kalan okullarımızı yeniden gözden geçirmiş ve eğitime hazır hale getirmiştik. Ancak artçıların devam ediyor olması, orada çocuklarımızda tereddütler yaratıyordu. Hem de bu deprem tereddütleri biraz pekiştirdi sanıyorum.

Bu sebeple 5 Aralık'a kadar beklemenin uygun olacağını düşünüyoruz.'' Bazı binaların hasarları gizleyebildiğinin belirtilerek, okullarla ilgili yeni bir çalışma yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine ise Bakan Dinçer, yine çalışacaklarını söyledi.Kategori: Haberler/Duyurular