Yurt İçi Burslar

Yurtiçi Bursalar ve katkı kredileri ile ilgili bilgiler içermektedir. Yurt içi bursalar nelerdir? sorusunun yanıtı aşağıda verilmektedir.

4 çeşit burs imkanı açıklanmaktadır. Kredi ve yurtlar kurumu bursları, milli eğitim bakanlığı bursları ve milli eğitim vaktfı burslarıdır. Bu burslar aşağıda açıklanmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursları

Türkiye sınırları içerisinde yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerine burs, öğrenim ve katkı kredisi hizmetleri verilmektedir. Bu burslar ile ilgili detaylı bilgilere erişim sağlamak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Bursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen yetiştiren yüksek öğretim programlarına ilk beş tercihinde yerleşen ve kontenjana giren öğrencilere burs hizmeti verilmektedir. Detaylı bilgilere erişim sağlamak için tıklayınız.

Milli Eğitim Vakfı (MEV)

 Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan, maddi imkanları yetersiz olan ve başarılı öğrenciler ile devlet üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerden eğitim giderleri için katkı sağlamak amacıyla öğrenci bursları hizmetleri verilmektedir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Bursları ve Programları (BİDEB)

BİDEB, bilim ve teknoloji üretebilen; ürettiği bilim ve teknolojiyi toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürebilen; dünya bilim ve teknolojisine katkıda bulunan bilim insanlara yardımcı olmak amacıyla, bu kesime yönelik destekleyici ve teşvik edici çeşitli programları ve etkinlikleri yürüten bir TÜBİTAK birimi tarafından verilen bur hizmetidir.

Detaylı bilgiye erişim için tıklayınız.


»  Burslar

Yurt İçi Burslar
Yurt Dışı Burslar
Burs Veren Vakıflar
Yükseköğretim Bursları

»  Kredi ve Yurtlar

Yurt Hizmetleri
Kredi - Burs Hizmetleri


Kategori: Eğitim / Yurt İçi Burslar